Za Ministrstvo za obrambo še vedno ne veljajo predpisi, v Slovenski vojski še kar nemoteno vlada korupcija, še vedno imamo državo v državi
Kdaj bo država poskrbela za slovenske vojake?
Še vedno je aktualna objava SVS iz leta 2015 o korupciji v Slovenski vojski (na povezavi: Z viški ur v Slovenski vojski je po mnenju inšpektoratov vse v redu, korupcija se še vedno nemoteno izvaja), kljub mnenju Komisije za preprečevanje korupcije št. 179 v letu 2009 (na povezavi: Načelno mnenje KPK št. 179 - del o koruptivnih inšpekcijskih nadzorih v Slovenski vojski in v izvirniku na strani KPK: Načelno mnenje št. 179), da je inšpekcijski nadzor v Slovenski vojski koruptiven. Seveda so sodišča naknadno ugotovila, da z viški ur v SV nič ni v skladu z zakonodajo, MORS je izgubil preko 1.000 tožb, dejansko vse, izplačal odškodnine, inšpektorji pa so še kar inšpektorji. Za na sodiščih ugotovljeno nezakonito ravnanje ministrstva ni odgovarjal nihče. V upravnem delu MORS pa se niti po več kot šestih letih od pravnomočnih preko 1.000 sodb ne spoštuje zakonodaje na področju viškov ur.
Jeseni lani, je SVS-ju bilo obljubljeno, da bo plačilo viškov ur urejeno do konca leta, kar izhaja tudi iz zapisnika sestanka z dne 8. 11. 2022, citirano: “Nadalje ugotavljamo, da za upravni del Ministrstva za obrambo podlage glede izplačila zgoraj navedenih ur niso ustrezno urejene, zato bo Služba za kadrovske zadeve v najkrajšem možnem času oziroma do konca tega leta, pripravila ustrezno odredbo iz katere bo med drugim izhajal tudi način izplačevanja neizkoriščenih presežnih ur vsakokratnega referenčnega obdobja za zaposlene v upravnem delu Ministrstva za obrambo, kamor sodijo tudi vojaške osebe na VDM." Še danes zadeve niso uredili, kaj šele do konca lanskega leta kot so zapisali.
Po 14. letih od ugotovljenega in potrjenega koruptivnega delovanja obrambnega inšpektorata se mu očitne delovnopravne nezakonitosti še vedno odstopajo v reševanje, zgodi pa se nič, kot da za Slovenko vojsko predpisi ne veljajo.
Za slovensko družbo je očitno sprejemljivo, da je vojak v enem mesecu v službi 551 ur ali 29 ur na delovnik, tudi brez ustreznega plačila, medtem ko inšpektorat za delo odgovorne v Tušu kazensko ovaja zaradi opravljenih 210 ur v enem mesecu in to za tujega napotenega delavca. Skoraj polovica vojske je zaradi neustreznega plačila opravljenega dela preko polnega delovnega časa ponovno v tožbi, ker obrambno ministrstvo ne spoštuje sodb Sodišča EU in Vrhovnega sodišča, s pravdnimi postopki pa izčrpava pripadnike SV, SVS, odvetniško pisarno in državno odvetništvo.
Potem ko je SVS obvestil ministra za delo Luko Mesca in glavnega inšpektorja za delo Luko Lukiča, na povezavi: V Slovenski vojski se dela tudi povprečno 246 ur vsak mesec v zadnjih petih letih in objavil dejstva, kako je v enem mesecu vojak bil v službi vsak delovnik 29 ur, inšpektorat za delo ni storil ničesar, v Tušu pa je ukrepal zaradi manjših kršitev s kazenskimi ovadbami. Po obveščanju in objavi SVS-ja o dejstvih je Direktorat za delovna razmerja in pravice iz dela ministrstva za delo povprašal, kaj je delovni inšpektorat naredil v zvezi z naznanjenim, na povezavi: Dopis Sindikata vojakov Slovenije. Po nadaljnjem dobrem mesecu dni je inšpektorat za delo koruptivno brez izvedenega nadzora s področja delovne zakonodaje zadevo odstopil v reševanje obrambnemu inšpektoratu, na povezavi: Prijava kršitev delovnopravne zakonodaje - odstop. Kaj so s prijavo naredili na obrambnem inšpektoratu pa nam v SVS ni znano. Vemo pa, da je to korupcija, ki se izvaja vsem na očeh, javnost se ob tem zgraža, prva odgovorna Marjan Šarec in Nataša Pirc Musar pa nemo spremljata agonijo slovenskih vojakov.
Kdo bo temu naredil konec, minister za obrambo Marjan Šarec ali vrhovna poveljnica obrambnih sil, predsednica države Nataša Pirc Musar, ki se na pozive za pomoč ne odziva? Na povezavi: Poziv predsednici in vrhovni poveljnici obrambnih sil Nataši Pirc Musar za mnenje o razkroju pravne države v Slovenski vojski in pomoč
Ostanejo nam samo še mediji, ki jih pozivamo in prosimo, da z raziskovalnim novinarskim pristopom pomagajo slovenskim vojakom.
Brez medijev demokracija ne deluje in tudi pravna država očitno ne!
Prispevek Polone Pečnik, objavljen v medijih 26. septembra 2009 še vedno drži, na povezavi z naslovom članka:
Brezpravni slovenski vojaki?
V neodvisnem vojaškem sindikatu trdijo, da se je v Slovenski vojski izoblikovala država v državi.