Izvršitev sodb sodišč se je sprevrglo v politično obračunavanje, kopičenje pravdnih postopkov in povzročanje še večje škode davkoplačevalcem
Poslanci opozicijskih strank so predlog zakona za ustavitev izvršitve sodnih odločb izkoristili za obračunavanje s pozicijskimi poslanci v okviru Odbora za notranje zadeve, javno upravo in lokalno samoupravo, Ob tem je vsebina postala kljub pojasnilom vlade in sindikatov nepomembna. Medtem pa se pravdni postopki kopičijo in njihovo število zaradi nesorazmerij se povečuje dnevno proporcionalno, o pomembnih zadevah plačnega sistema pa se ne pogovarjamo.
Zaradi vsega škoda z vsakim dnem tudi proporcionalno narašča, zapitek pa bodo plačali vsi davkoplačevalci, vlada pa bo s prstom pokazala na javne uslužbence in sindikate. Vlada je kršila predpise in ne uslužbenci ter sindikati!
Mediji o predlogu SVS: Vojaki pozivajo k umiku zakona o odpravi plačnih nesorazmerij
Sindikat vojakov Slovenije opozarja, da zakon ne bo zmanjšal oz. ustavil vlaganja tožb in predvsem izvršb.
Slovenska tiskovna agencija 24ur.com Delo Dnevnik Večer
Izvršitev sodb sodišč se je že sprevrglo v farso in sindikatom je že nerodno venomer pojasnjevati, da se z zakoni ne sme posegati v sodbe sodišč, kot da odgovorni v tej državi tega nebi vedeli.
Celo mediji so se že naveličali poročati o tej farsi, ker v nje nihče več ne ve zakaj se gre, temelji pravne države so že prevečkrat povoženi in z preprosto logično razlago tega kar se dogaja ni več možno pojasniti, kako bi to naj novinarji brez napak približali bralcem, poslušalcem in gledalcem, preprosto ne morejo in o tem raje ne poročajo več.
Da je agonija lahko še večja so poskrbeli tisti, ki so edino pravilno izplačali nesorazmerja vsem njihovim delavcem. Takšno neenako protiustavno obravnavo poskuša predlog zakona celo legalizirati in napotuje posamezne predstojnike k temu, da se te razlike zakonito še povečujejo, s tem ko uzakonja izplačilo nesorazmerij tistim, ki imajo finančna sredstva za to.
Sindikat vojakov Slovenije je zaradi opisane situacije predsednici vlade Alenki Bratušek predlagal, da vlada predlog zakona nemudoma umakne iz postopka sprejemanja v Državnem zboru, ker je umik predloga zakona in takojšnje plačilo celotnega dolga vsem upnikom edina poštena poteza do javnih uslužbencev in davkoplačevalcev, ki bodo naraščajočo škodo morali poravnati. Za plačilo zadošča le sklep vlade kot pri regresu za leto 2012 in zakon ni potreben, saj obstaja pravna podlaga v predpisih in sodbah sodišč.
Dopis s predlogom predsednici vlade objavljamo izviren v povezavi spodaj.